Oli 2007.-nda aasta suvi. Ilm oli ilus, eluke veeres laisalt ja rahulikult oma rada. Aga siis tuli Kalev koju! Ja ei olnud enam rahu maa peal. Kalev asus täie hooga korda looma, ajades tagajalgadele kõik muistse aja kangelased - Sarviktaadi, Ahjualuse, Kullaketrajad ja palju teisigi... Mida teeb Ahjualune kui ta on ennast euroliidu viljastavates tingimustes laiaks nuumanud? Eks seda, mida alati- püüab igal võimalikul ja võimatul juhul Linda pudrupaja tühjaks teha.
Kalevit pole küll mitu aastat kodus olnud, kuid see ei sega Lindat talle poega sünnitamast. Nii ongi Kalevil ja Lindal juba kolm poega, kõigil Sohi nimeks. Vahet tehakse neil isanime järgi- suur Sohi on Alevipoeg, keskmine Sohi Sulevipoeg ja väike Sohi Kalevipoeg. Veel elab Kalevi talus tema ema, kes tegeleb eraettevõtlusega. Sellest hoolimata jõuab ta oma nina igale poole toppida ja kõige kohta arvamust avaldada.
Mida teevad Kullaketrajad kui tööpuudus kimbutab? Lähevad ümberõppele ja nii saavadki neist rahapesijad. Sellel alal niipea tööpuudust karta pole.
Soome Sepp on nüüd FIE ja teeb Hobby Halli toodetele garantiiremonti. Tööpõld on suur ja lai, sest enamus toodangust kannab silti Made in China…
Sarviktaat on hädas nii Kalevi kui ka oma kahe pojaga. Poisid juba suured, kuid mõistus ei jõua kuidagi sarvede tagant pähe. Nii teevadki Hirtsa ja Holdo kõike suure innuga aga välja kukub nagu alati.
Saara on tulnud maale pensionipõlve veetma. Linna ahvatlused ära nähtud, loodab ta siin leida rahu ja vaikust. Oma vana ameti on ta küll maha pannud, kuid pensionist ju ei ela. Nii hakkabki Saara raha pesema.
Alati leidub üks uuriv ajakirjanik, kes tahab kõigest hingest põrutavat lugu teha. Nii nuhib ta igal pool ringi ja ehk saab viimaks ka oma loo.
Mida ei tea ükski ajakirjanik, seda teab Tark Mees Taskus. Ah et kus ta on? Taskus loomulikult! Te ei näe teda? Ei saagi näha, sest ta on nähtamatu. Aga kuulake, tihtipeale annab ta head nõu.
Hea nõuandja on ka Siil, kes ilmub välja just siis, kui olukord täbaraks läheb.
Ühes õiges loos on ka üks ametnik. Meil on selleks lennusaatja, kes Sarviktaadi õhutusel Kalevi reisi nässu ajab. Aga tegelikult teeb ta lihtsalt oma tööd.
Saarepiiga saab lõpuks ometi mehele. Või siis peaaegu mehele.

 

 

Tegelased

 


 

Kalev – Aare

Linda – Annika

Väikene Sohi ehk Kalevipoeg – Andres

Keskmine Sohi ehk Sulevipoeg – Urmas

Suur Sohi ehk Alevipoeg – Tom

Kalevi ema ehk Ämm – Lea

Ahjualune – Arvo

Sarviktaat – Heino

Tema pojad:

Hirtsa – Rauno

Holdo – Tom

 

 

 

Saara – Ženja

Soome Sepp – Arvo

Kullaketrajad ehk Rahapesijad:

Ženja, Maris, Daisy

Saarepiiga – Lea

Siil – Maris

Lennusaatja – Daisy

Vanemuine – Aare

Uuriv Ajakirjanik – Viive

Tark Mees Taskus – Aare

 

Autor ja lavastaja Marje