Apsakad ja naljakad juhtumused

Paganamaa legendid etendusid täies hoos. Oli vaja, et Ürgam lavale tuleks, kuid keda polnud see oli just Ürgam. Lasna ei osanud midagi muud teha kui käsi laiutada ja Ürgami nime hüüda. Õnneks oli tal piisavalt kõva hääl, et see ka Ürgamini kostus. Too oli otsustanud miskipärast korraks alla järve äärde jahutama minna. Ja sealt ta siis ülesmäge tuli nii et võsa loogas :D Pausi ei tekkinud ja otsimine ehk pikale venis veidi ,kuid lõppes kõik õnnelikult.

 

                                 ********************

 

"Vigased pruudid" etendus Tsooru rahvamajas. Lavakujundus paika pandud, tahtsime eesriiet ette tõmmata kuid ei leidnud kohta kust seda teha annab. Tavaliselt on selle käsitsi kerimiseks servas vänt. Meie tugeva maanaise tüüpi  ex-missi osatäitja marssis ühe tema arust asjaga kursis oleva meesterahva juurde ja küsis - "Vabandage ,kas teil vänta on?" See maigutas veidi ja vastas siis - "Mingisugune ikka on". Pärast selgus muidugi, et mees oli tulnud hoopis meie etendust vaatama ja eesriide vändast ei teadnud ta midagi. Aga nagu näha suu peale kukkunud ka polnud :D

 

                                    ********************

 

 

"Kuiss Kalev kodu tull" Oli kuskil poole peal. Kalevipoeg valvab lava peal hoolega pudrupada ja Ahjualune pidi tulema ja proovima putru endale saada. Linda kes lavalt lahkus oli väga üllatunud kui märkas, et Ahjualust kehastav näitleja istub rahumeeli tagaruumis , ilma kostüümita ja ei mõtlegi lavale minna. Küsimuse peale, et miks ta riides pole  ja lavale ei lähe , teeb näitleja suured silmad ja arvab, et tal on juba kõik läbi. Kiiruga hakkab siis ahjualune end riidesse sättima ja Linda tormab lavale Kalevipojale appi. koos siis improviseeritakse seni kuni ka ahjualune lavale jõuab. LÕPP HEA - KÕIK HEA  :D

 

                                 ********************

 

Esinema minek. Kiire nagu ikka.  Järsku avastame, et pole laudu millega Kalev venemaalt peaks tulema. Vanapagan istub autosse ja kihutab koju laudade järele. Päris kiiresti jõuab tagasi - kaasas ilusad voodrilauad. Uurimisel selgus, et rabas need pooleli oleva maja seinast, sest olid just paraja pikkusega :)

 

                                  *******************

 

"Kuiss Kalev kodu tull" etendus Kreutzwaldi majamuuseumis. Kõik alguseks valmis - ja siis avastasime et Kalevipoja mõõk on koju jäänud. Tänu muuseumi töötajate lahkusele sai Kalevipoeg esineda päris mõõgaga. Taas lahenes kõik õnnelikult.

 

                                   ********************

 

 "17 keväjäst hetke".  Pärast koolipoiste ulakuste tõttu ebaõnnestunud saunaskäiku üritab köster end lava tagaosas kardina taga riidesse sättida. Istub ühe pika pingi peale aga selle jalad ei pea vastu ja köster kukub koos Katariina-Rosalie kohvinõudega "mürraki" põrandale.Õnneks jäid terveks nii köster kui ka enamik nõusid - ainult suhkrutoos kaotas kõrvad ja läks pooleks. Õnneks sai teibiga asja parandada ja etendus läks edasi.

 

                                      *******************

 

"Kiiksu kohviku" etendus Saarlase külapäevadel. Paanika tekib kui avastatakse, et väga tähtis rekvisiit - stringid ,on maha ununenud. Saadetakse siis Härbi osatäitja, kui kohalik, stringe otsima.  Nalja teeb, et ta suundub päris eaka külanaise juurde. Pärast muidugi selgus, et seal peres ka nooremaid naisinimesi oli ja lapselapse stringid saidki näidendis osaleda :)